22 Şubat 2013 Cuma

Doğru insan yoktur

' ...çünkü doğru insanı bulamadım.' Bir gün doğru insanı bulacağımı umut ediyorum.'
Bu cümleleri hayatımızda kaç kere söyledik ? Neden çoğu ayrılık sonrası onun aslında bizim için doğru insan olmadığını fark ederiz?Ya da neden bir gün doğru insanı bulabilme umuduyla yaşarız ? Doğru insan kimdir ? Sizi olduğunuz gibi koşulsuz seven midir ? Dürüst olan mıdır ? Sadakat sahibi midir ? Ya da onunla iyi vakit geçirmek midir ? Tabii bu tanımlar kişiye göre çeşitlendirilir ve değişir.Bu yüzden şöyle bir tanım ortaya çıkar.Doğru inan ; kişinin hayalinde yarattığı ve bir çok sıfatlar yüklediği kusursuz karakterdir.Hayalimizde onu fazlasıyla abartıp mükemmel yaparız.Karakterimize öyle çok sıfatlar yükleriz ki o, bunu gerçek hayatta taşıyamayacak kadar hayalidir.İlişkimiz bittiğinde onun aslında birçok eksiği olduğunu fark ederiz.Aslında o 'beni hiç anlamamıştı' o ' bencildi ' gibi cümlelerle bunu sonradan farketmiş gibi yapıp,  ona "yanlış insan" yaftasını yapıştırır, üstüne de soğuk su içebiliriz.
Sıradaki cümleler bellidir zaten.'Bitti, çünkü o doğru insan değildi.'
O doğru insan değildi.Yanlış insan da değildi.O hep öyleydi.
Biliriz ki, aslında kimse mükemmel değildir.Onu mükemmel yapan bizizdir.Onu, olmasını istediğimiz şekilde görürüz.Karşımızdakinden hep daha fazlasını bekleriz
Bırakalım bu insanları doğru yada yanlış olarak sınıflandırmayı.Sonuçta kimi seveceğimizi biz seçemeyiz değil mi ?.Bu yüzden doğru ya da yanlış insan diye bir insan yoktur.

0 yorum:

Yorum Gönder