21 Mart 2018 Çarşamba

Merhaba, benim adım Hasan!

    Birşey sorcam!Neden beni okumuyorsunuz? Neden trafik kaynaklarıma baktığımda Endonezya, Portekiz vs çıkıyor?Gerçi siz de haklısınız.Ben olsam, bende okumam bu embesilce yazılanları.Endonezya da ki adam sanki yazdığımı anlıyor.Ya da yanlışlıkla giriyordur.

   Sizlere aklıma gelen, ilk iş günümde olan rezil bir anımı anlatacağım.O gün erkenden kalktım, kahvaltı yaptım ilk iş günüm olacağı için çok heyecanlıydım demek isterdim ama ben normal insanlar gibi erken kalkıp, kahvaltı falan yapamıyorum.Kalkabildiğime şükrediyorum birde kahvaltı falanlamı uğraşacağım.Beş dakika daha uyusam benim için kar diye düşünenlerdenim.İşte o gün zor zahmet kalktım lavabo ve makyaj derken koşa koşa durağa gittim.İş yerine geldiğimde ise tanıdık bir kadının takıldım arkasına kuyruk gibi o nereye ben oraya.Neyse oturduk bununla sonra bir adam geldi.Selam falan derken kadın beni kastederek 'yeni başladı işe' dedi.Bana ise 'Bu da Hasan' dedi.Bende Hasan a bakarak onaylayıcı bakışla(neyi onayladıysam) tanıştığımıza memnun oldum gibisinden tebessüm ettim.Sonra kadın bana 'Adını söylesene' dedi.'Hasan' dedim. Birbirlerine bakıp gülüştüler.Kadın 'Hayır canım kendi ismini söylesene' dedi.Utandım ama tekrar tebessümle 'Elzem' dedim.
Çünkü ben salak olduğum için kadın bana onun ismini söyle dedi sandım.Diyeceksiniz şimdi neden öyle sandın?Ne bileyim sanki ismini söyleyince Hasan ın tiki falan var sandım.Oha bunu neden böyle düşündüm ki?Basit, düz, olması gereken ve olması gereken tek bir cevabı olan bir soru sordu kadın.Yani kural budur.Biri ile tanışınca isminizi söylersiniz karşılıklı.'Elzem' demem gerekiyordu.Nerden çıkardım yok Hasan ın tiki var diye.Sanane Hasan ın tikinden, sikinden.

    Kimbilir arkamdan salak bu kız diye ne çok güldüler.Belki hala gülüyorlardır.Keşke yok canım cidden benim adım Hasan falan deseydim daha az rezil olurdum ama kadın tanıdık.Ya da keşke göbek adım Hasan deseydim.

    Yok abi yok!Bu salaklığım rezilliğim ne olcak benim?Yahu keşke siz de beni okusaydınız 'hadi blogcanlar siz de rezil bir anınızı anlatın' diyerek bir çılgınlığa girişirdik.Ama neden anlatasınız ki zaten.
   

2 yorum:

deeptone dedi ki...

:) hehe, yeni işin hayırlı olsuuun, olur öyle şeyleeer :)

22 Mart 2018 22:07
Adsız dedi ki...

Hahahaa benim de çok rezil anım var emin ol :))) şimdi anlat diyince birden aklıma gelmedi, gelirse yazarım. Bence ben çok zekiyim o yüzden çok detay düşünüyorum ya da hızlı düşünüyorum birbirine giriyor o yüzden rezil olıyorum konuşurken :P belki.sen de öylesindir :))))))

21 Nisan 2018 23:31

Yorum Gönder